"הספקתי להפרות 4 שורות עד שהיריות התקרבו אליי": הפטאיה מעוטף עזה הגיעה לבאר שבע

לג'וני דישי, חקלאי מעוטף עזה היה יום אחד בלבד לקטוף את הפיטאיה שלו וזה היה ב-7.10. הוא התחיל בזה עד ששמע יריות

מאת: דור יחזקאלי

ג'וני דישי הוא חקלאי שגר בפרי גן ומנהל משק בתלמי יוסף שבעוטף עזה. ה-7.10 הייתה ההזדמנות היחידה עבורו לקטוף את הפיטאיה שפותחה על ידי פרופ' יוסי מזרחי באוניברסיטת בן-גוריון וזמן ההפרייה שלה מוגבל מאוד.

הוא סיפר כי: "התעוררתי ב-06:20 בבוקר, במושב פרי גן, לצלילי אזעקות, שזה עניין שבשגרה. לא התרגשתי. הכנתי קפה, ישבתי בחוץ וצפיתי ביירוטים (אין לי ממ"ד). פתאום התחלנו לשמוע יריות ממש קרוב אליי. חדירת מחבלים לישוב, והיריות מגיעות מכמה בתים ליד. ג'וני דישי הוא חקלאי בעוטף, הוא מגדל זן טעים במיוחד של פיטאיות (dragonfruit)".

דישי המשיך: "קולות ירי. זה הסימן שלי לברוח. נכנסתי לטנדר ונסעתי לשטח הפיטאיות שנמצא בפריחה מלאה. לרגע הזה חיכיתי כל השנה. לא ככה דמיינתי אותו. הספקתי להפרות 4 שורות עד שהיריות כבר היו ממש קרובות אליי. נפרדתי מהפרחים היפים והפתוחים לשלום והמשכתי הלאה משם בידיעה שלא הולך להיות פרי השנה".

פירות הפיטאיה בשלים בדיוק 35 ימים אחרי ההפרייה כלומר שלשום קטף ג'וני את 4 השורות הבודדות שהספיק להפרות בשבת השחורה. הפירות הללו נמכרו היום (שני) בפארק גב ים בבאר שבע ולאחר מכן במייל: anatpes@bgu.ac.il

20.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.