צילום פרטי

"ראיתי את עומר בסרטון שוכב על שקים בעזה וזה היה הרגע הכי קשה בחיים שלי": ניבה ונקרט בראיון ליורם סוויסה על הבן שנחטף

אמא של עומר בן ה-22 שנחטף לעזה בראיון: "הוא צריך לראות רופא"

"ראינו סרטון שהחמאס פרסם מוקדם בבוקר באותו יום ורואים את עומר בתוך ג'יפ טנדר כזה כששלושה ארבעה מחבלים עליו צועקים ויורים יריות שמחה וגם תמונה של עומר ששוכב על שקים בעזה כשהוא כפות בתחתונים ואנחנו יודעים בוודאות שהוא נחטף לעזה", סיפרה ניבה בראיון, "הבטן מתהפכת ואני חושבת שזה הרגע הכי קשה בחיים שלי. נמנעתי מלאות את זה בימים הראשונים אבל הבנתי שהוא חווה את זה אז אני חייבת לראות את זה. השניות הראשונות של הצפייה בסרטון אין לי מילים לתאר את זה מרוב עצב, פחד וכעס".

מתי פעם אחרונה שמעתם ממנו? 

"כשהתחילו האזעקות נכנסו לממ"ד והתקשרו לקוות שהוא בטוב והוא היה עם חברת ילדות שלו שלצערנו נרצחה. משעה 6:45 הייתה באמצעות הוואטסאפ והוא תיאר תופת של פיצוצים ואז הוא כתב שהוא שומע יריות וההודעה האחרונה הייתה בשעה 7:50 שהוא מת מפחד ומאז אני מחכה לעוד הודעות ממנו". 

באותו יום חשבתם שאתה מזהים אותו.

"בסביבות השעה 12:00 אנחנו בטוחים שאנחנו רואים אותו בטלוויזיה. בעלי היה בטוח שהוא בפטיש ונוסע להביא אותו ועוצרים אותו במחסומים. אחרי 10 דקות חבר שלו מתקשר אליו ואומר לו להגיע הביתה כי אמר לו 'עומר חי אבל הוא לא בידיים שלנו' ואחרי שהוא צרח צרחות הוא חזר. מאותו רגע אנחנו שם ועושים כל מלחמה אפשרית להחזיר אותו הביתה ואנחנו מלאי אמונה ואני מדמיינת את השמחה שהם חוזרים אלינו ולהיות חדרי אמונה שזה קורה". 

אנשים סיפרו לכם על הגבורה שלו. מה בדיוק קרה שם? 

"חברה שלו ישבה קרוב לפתח וכנראה שהיא זרקה חלק מהרימונים החוצה. הם רצו לחנוק את כל מי שחי שם ורוב האנשים שהיו שם נרצחו אז הבנו שהוא אמר שהוא לא נשאר למות שם ויצא החוצה".  

13.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.