צילום: פרטי, טוויטר

דני קושמרו בראיון: "יצאתי מהדמות הרשמית של מגיש חדשות, כשמנסים להרוג את המשפחה שלי זה נהיה אישי לגמרי"

מגיש החדשות בראיון על מבצע "חרבות ברזל": "מחדל 1973 הפך למחדל 2023"

"אני בעסק הזה משנת 1996 ולא חדש בזה", סיפר דני קושמרו, "אני עיתונאי אבל אני ציוני וישראלי ופטריוט וחטפנו מכה קשה ואני ניהלתי שיחות עם אנשים שלא חשבתי אי פעם שזה יקרה לי".

איך הם הגיעו אליך? 

"הם התקשרו למערכת או לתחקירנים שלנו וכל אחד מתוך התופת והכאב שלו".

איך אתה מתמודד?

"אני מספיק ותיק כדי לנהל ראיונות אבל דבר כזה. אתה אמור להרגיע את האנשים ואין לי מושג מה קורה. אני יודע שצה"ל ניסו לשלוח כוחות ויחד עם תמיר סטיימן ואדווה דדון ניסינו לכוון כוחות. אני חושב שחלק מהעניין היה שהרגישו את הכעס שלי ואת הכאב שלי וזה יצא החוצה. יצאתי מהדמות הרשמית של מגיש חדשות. כשמנסים להרוג את המשפחה שלי זה נהיה אישי לגמרי".

באותן דקות כשאתה מדבר עם אותם אנשים, אתה מרגיש שחייב להחזיק אותם?

"מצד אחד זה חוסר אונים ומה אני אגיד 'יהיה בסדר?' ותחשוב על זה שזה קורה בשידור חי ואמרתי שאנחנו במלחמה כי היה ברור לי שאנחנו במלחמה. אנחנו ב'אולפן שישי' שבועיים לפני זה עשינו סרט על גולדה מאיר וזה התחלף למחדל 2023 עם נתניהו, גלנט והרצי הלוי. זה היה באוויר ועשינו סקר ושאלנו את האנשים 'כמה מכם מאמינים שזה יכול לקרות שוב?' ו-54% אמרו שזה יכול לקרות. זה היה באוויר ולצערי הופתענו וקיבלנו מכה איומה".

לאן אתה חושב שאנחנו הולכים מפה? 

"אנחנו יושבים כל יום בצומת נתיבות ורואים את האחדות של האנשים אז יש שאלות איזה ישראל תהיה בעוד שנה. הטענה היא שהאמריקאים ייתנו לנו עוד שבוע-שבועיים. החמאס קיבל מכה אבל ממשיך לירות עלינו טילים. הם התארגנו לדבר הזה עם הרבה מאוד כסף והרבה השקעה".

יש לחצים של פוליטיקאים? 

"עליי אין שום לחצים. כולם אומרים את מה שבא להם". 

כמה מילים על תמיר סטיימן. 

"הוא קודם כל חבר ומקצוען ואחלה בן אדם. הוא היה שבור ואחר כך הוא פחד לסמס לאנשים אם הם בחיים או לא בחיים. כולם מבקשים ממנו עזרה ומה הוא יכול לעשות". 

 

13.11.2023
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.