צילום פרטי

בזמן מבצע 'עלות השחר': מקלט בבאר שבע נשאר סגור

שריפה שפרצה במקלט בשדרות רגר גרמה לו להישאר סגור וכ-20 דיירים נשארו ללא מיגון. מי אשם ואיך מגיבים בעירייה? בכתבה הבאה

מאת: ארנולד נטייב

בשיא המתיחות הביטחונית במבצע ׳עלות השחר׳, ומטחי רקטות לשטח ישראל מקלט בבניין מגורים בעיר באר שבע נשאר עדיין סגור. התושבים המודאגים: ״לאף אחד לא אכפת״.

הגישה למקלט שנמצא ביצחק רגר 149 נחסמה לפני כחצי שנה לאחר שהתרחשה בו שריפה, אך מאז בעלי הדירות לא טרחו לשפץ את המקלט, לפי טענת הדיירים, שרובם הם סטודנטים ששוכרים דירה בבניין. מוקדם יותר היום, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ׳ הורה על פתיחת המקלטים ברחבי העיר והוציא קריאה לתושבים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים. אך בגלל שמדובר בבניין פרטי, בעלי הדירות הם הסמכות לפתיחת המקלט.

דניאל, דיירת בבניין סיפרה כי ״זה מאוד מדאיג שאין לנו מקלט שמיש בבניין, אנחנו גרים בקומה האחרונה ככה שאין זמן לרוץ למקום אחר וחדר המדרגות פונה מערבה כך שגם הוא לא אופציה בזמן טילים. אם תהיה אזעקה בבאר שבע אין לנו לאן לברוח וההרגשה היא שלאף אחד לא אכפת, לא לרשויות ובטח שלא לבעלי הדירות״.

מעיריית באר שבע נמסר: ״הדיירים הם אלה שאחראים על פתיחת המקלט. מכל מקום,ישלח שיטור למקום כדי לטפל בנושא״.

מפיקוד העורף נמסר: "הנושא באחריות של עיריית באר שבע". תושבי באר שבע ששמעו על המקרה נרתמים לעזור והציעו לפרוץ את המקלט.

לאחר פניית רדיו דרום הגיעו למקום מהפיקוח העירוני וסיפרו: "המקלט מוגדר מבנה לא בטיחותי, בגלל זה העירייה אטמה אותו והפיקוח לא מוכנים לפתוח אותו ולקחת אחריות שמישהו ייפצע שם. העירייה יכולה לשלוח איזה מכתב לבעלי דירות, לנסות להפעיל עליהם לחץ לשפץ את המקלט ולהפוך אותו לשמיש אבל זה ייקח הרבה זמן ובטח לא יקרה במערכה הזאת". התושבים נאלצים להישאר בחדר מדרגות.

05.08.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.