מבצע 'עלות השחר': בבאר שבע, באשדוד ובאשקלון פותחים מקלטים

רוביק דנילוביץ' ותור גלאם החליטו לפתוח את המקלטים הציבוריים וביקשו מהאזרחים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים

מאת: ארנולד נטייב ופלד ארבלי

בעקבות חיסול הבכיר מהג'יהאד האיסלאמי, בדרום נכנסים לכוננות. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' החליט לפתוח את המקלטים העירוניים והוציא קריאה לתושבים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים. ״אנו מחזקים את ידי צה״ל! הוסיף דנילוביץ׳.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן מסר: ''הפעולה היזומה שכוחות הביטחון נקטו וחיסולו של ראש הנחש הינה המעשה הנכון והצודק. אני מחזק את ידי הממשלה, צה''ל וכוחות הביטחון ובטוח שידעו לתת את המענה הראוי ולטפל באויבינו ביד קשה. אנו קוראים לכם: אל תפסיקו את מה שהתחלתם, יש לנו אורך רוח, יש לנו יכולת להיערך למבצע ממושך, ובלבד שהמשוואה לפיה ארגוני הטרור קובעים את סדר יומנו תיפסק. תושבינו צריכים לחיות בביטחה וארגוני הטרור צריכים לפחד. ידע כל מי שמנסה לפגוע בנו כי דמו בראשו. שדות נגב ערוכה לכל תרחיש בזכות הצוותים שלנו שמכירים את העבודה על בוריה ויודעים לתת את המענה הראוי''.

גם באשדוד פתחו מקלטים ציבוריים. ד״ר יחיאל לסרי , ראש העיר אשדוד הורה על פתיחת מקלטים ויבא נמאצת כעת בעיצומה . 60 מקלטים ציבוריים כבר החלו להפתח באשדוד. צוותי הביטחון העירוני הילו לפעול באופן מידי מרגע קבלת ההודעה והחלו בפתיחת המקלטים הציבוריים באשדוד. פינוי החופים עקב המצב הביטחוני".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: ״אני מגבה את ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל על היציאה למבצע ׳עלות השחר׳ בעזה. כולנו מחזקים את ידי המפקדים והחיילים, התושבים ואנחנו בשדרות מאחלים לכם בהצלחה. העירייה פתחה את מרכז ההפעלה, מקיימת הערכת מצב וערוכה למתן כל מענה שיידרש לתושבים. מרכז חוסן והמוקד זמינים 24/7 במספר 8516*".

05.08.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.